יש לך סיפור חיים שאתה רוצה להוציא לעולם

ומסר שיכול להעצים אחרים?

רוצה לדעת איך להוציא אותו לאור בתהליך קל ובדרך מרתקת?

אז הגעת בדיוק למקום הנכון.

צפה בסרטון בוא אני מסביר על תהליך העבודה בשיטת המונולוג שלך, ואיך תוכל בעזרתו לספר את הסיפור של בדרך מיוחדת, מקורית ומעצימה.

לקבל תובנות עמוקות על חייך
ולשתף את המורשת שלך
בשיטת "המונולוג שלך"
בה אני כותב את סיפורך

האם הגעת לגיל שבו חשוב לך להשאיר אחריך את המורשת שלך למשפחה ולחברים?

האם עברת טראומה והיית רוצה לשתף את התובנות שלך עם העולם כדי להרגיש שהיה למקרה שלך משמעות כלשהי ולעזור באמצעותו לאחרים?

האם היית רוצה להפוך את הסיפור שלך לכלי או מקפצה במסגרת קריירת האימון (קואוצ'ינג) שלך?

אם הגעת לכאן, יכול להיות שכבר חשבת לכתוב ספר על סיפור חייך, או להפוך אותו להרצאה, אבל לא ברור לך איך להתחיל.

או אולי כבר התחלת, אבל יש לך חשש שזה ייצא משעמם ולא יעניין אף אחד?


אני רוצה להרגיע אותך, האתגר הזה משותף לרבים וטובים…


בדיוק בשביל הצורך הזה – לספר את הסיפור שלך בצורה מעניינת שגם תורמת לאחרים, פיתחתי את שיטת  "המונולוג שלך", בה אני  כותב את סיפורך  כמונולוג אותו ניתן לצלם או להקליט כמונולוג בהקראה, או להפוך אותו למונולג דרמטי שמוצג על במה כהצגה או הרצאה.

מהי שיטת "המונולוג שלך"

במקום לכתוב ביוגרפיה שבנויה מהמון פרטים ואירועים כרונולוגיים, ולהדפיס אותה כספר בעלות של עשרות אלפי שקלים רק בשביל שישב על המדף ואף אחד מלבד הקרובים לך ביותר לא יקרא אותו, אקח אותך לתהליך עומק שבו נזקק את הייחודי והשונה בסיפור שלך, ונהפוך אותו לסיפור חי, מרגש ומרתק שאותו אכתוב עבורך.

דרך העיניים שלי כאיש תיאטרון, הסיפור שלך, יאפשר לך לקבל מבט חדש על חייך, תובנות חדשות ומשמעות חדשה וצלולה לסיפור חייך.
אם יש כאב בסיפור שלך, לתהליך הזה יש גם סגולות מרפאות. ואת המונולוג שאכתוב עבורך ניתן יהיה לצלם ולהקליט כדי לשתף עם אנשים רבים ובמדיות שונות.

מעיין יובל מהמונולוג בשרות הציבור
מעיין יובל מהמונולוג בשרות הציבור

איך זה עובד?

אנחנו נקיים סדרת מפגשים. אני אקשיב, ארשום, אשאל שאלות, גם על דברים שאולי נראו לך עד היום שוליים, ויחד נזקק את הסיפור שלך ונפתח אותו לכדי מונולוג מרגש ומעצים שיביא אותך ואת סיפורך האישי כפי שטרם נראית. תהיה לך הזדמנות לצאת מהתבנית שבה התרגלת לראות ולספר את הסיפור. העבודה המשותפת תספק לך מסגרת עקבית להתקדמות כשאת הכתיבה אני מבצע עבורך.

למעשה, אם נתחיל ממש עכשיו, תוך חצי שנה עד שנה יהיה לך מונולוג מוכן שאפשר לחלוק עם העולם. תאר/י לעצמך את ההרגשה שהוצאת את הסיפור לאור, שהגשמת את החלום הזה ויש לך אפשרות לעזור לעוד אנשים להתמודד עם סיפור דומה או פשוט ללמוד מהניסיון שלך ולקבל תובנות משמעותיות שאולי ישפיעו על המשך חייהם.

הנה כמה מהתגובות שקיבלתי מאנשים שעברו את התהליך איתי:

"שמי אייל. מהנדס במקצועי. לפני 8 שנים לקיתי בדום לב שהוביל לנזק מוחי. לאחר מאבק ארוך הצלחתי לשקם את עצמי והחלטתי לחלוק את סיפור המסע שלי עם האחרים במטרה להעצים ולהפיח תקווה באנשים שנקלעו למשבר בחייהם. אלון כתב וביים והוביל אותי באהבה ובמקצועיות עד לרגע בו פגשתי קהל לראשונה וגם בהמשך הדרך. יצירת המונולוג האישי היתה חוויה מעצבת ומהנה ואני מאחל כמוה לכל אחד. "
אייל רוטברט
ההצגה "מבצע אייל"​
"את אלון מרגלית הכרתי במסגרת הכשרת משחק ופרט להיותו שחקן מוכשר שמעתי על פועלו בתחום הכתיבה והבימוי של הצגות יחיד. כשהגיע לידי חומר שהיה נראה לי מתאים להצגת יחיד עבורי- לא התלבטתי רגע ופניתי לאלון. ברגישות, הומור ודיאלוג פתוח אלון כתב את המחזה ״בשירות הציבור״. התהליך היה עמוק, קשוב, אנושי ומעניין. עבודת הבימוי היתה עדינה וסבלנית והליווי צמוד. אני ממליצה על אלון בחום רב."
מעיין יובל
המחזה "בשרות הציבור"
"אלון נתן לי את הבטחון להעז ולספר את הסיפור שלי. ברגישות אין סופית והקשבה הוא יצר את המונולוג של חיי....התהליך האיר לי דברים ופתח לי עולם שלם בעצמי"
רועי ברנהולץ
"אלון נטע בי תחושת ביטחון במטרה , בדרך, הוא ידע לשאול את השאלות הנכונות בחריצות רבה הוא סקר את הספרות בנושא וגם ראיין את בני משפחתי. וכך ברגישות בניסיון , בהקשבה ובכשרון רב הוא כתב את המונולוג : ברכת אביה - המבוססת על הסיפור האישי שלי. מאז עברו כמעט 8 שנים. ומאות הצגות של "ברכת אביה"
תמר קלר
ההצגה "ברכת אביה"
"אתמול בערב מסכם לסיפורים המשפחתיים של הילדים חווינו עם הילדים חוויה עצמתית ומרגשת מאוד. תודה על התהליך העמוק והמשמעותי, הרב גוני שיצרת עבורם, על מנת לחוות וללמוד את סיפור משפחתם, ובעצם את הסיפור של כולנו... הרגשנו כהורים שאנו נמצאים בבית יצירה אמיתי."
ט. וע.
ההורים של אלה

אבל רק רגע!

אולי שאלת את עצמך למה לעבוד דווקא איתי כדי לספר את הסיפור שלך?

אלון מרגלית | שחקן, מחזאי ובמאי.

אם אנחנו עדיין לא מכירים, נעים מאד, שמי אלון מרגלית ואני שחקן, מחזאי ובמאי.

למדתי משחק בסטודיו ניסן נתיב, ועם השנים נמשכתי יותר ויותר לכתיבה דרמטית וקומית. הקסימה אותי היכולת המופלאה להציב מראה בפני הצופות והצופים ולספר להם סיפור שיגע בהם ויניע אותם להתעורר לעשייה ולשינוי בחיים שלהם עצמם.

מעבר למשחק, כתיבה, בימוי והקמת התיאטרון החברתי שבו אני עובד עם צוות שחקנים נפלא כבר מעל 10 שנים, ב-10 שנים האחרונות אני כותב מונולוגים לנשים וגברים המרגישים שהגיע הרגע שלהם לספר את סיפורם (בין אם סיפור של אירוע מכונן או סיכום פרק חיים), אנשים חדורי תחושת שליחות ורצון עז להעצים ולעורר את השומעים.

אני נשוי לענבל, אבא לאורי אביה ואבישג ומתגורר ביודפת שגליל.

בעבודה המשותפת שלנו:

  • נעבור יחד תהליך שבסופו גם אנשים "רגילים" מרגישים בנוח לעמוד ולספר את הסיפור שלהם מול מצלמה, על במה, או באירוע מרגש בחיק המשפחה.

  • יתאפשר לך לשים את עצמך במקום שעוזר ומעצים אחרים, מקום שמאד יעצים גם אותך.

  • תהיה לך הזדמנות לעבד חוויות, לשחרר כאבים ולצאת עם נקודות מבט חדשות על החיים.

  • התהליך יזמן לך יציאה מהתבניות הרגילות שבהן התרגלת לראות את עצמך ולחשוב על הסיפור שלך.

  • תזכה/י לחוויית חיים מטורפת וחד פעמית מלאת אדרנלין, יראו אותך ויקשיבו לך כמו שמעולם לא ראו ושמעו קודם, ודרך העיניים של הקהל שלך ישתקף לך הערך שלך ושל הדברים המשמעותיים בחייך – חוייה ששום השקה של ספר לא יכולה להעניק לך…

אנשים שעברו את התהליך הצליחו לא רק להוציא לאור את הסיפור שלהם אלא גם להרגיש שהם משפיעים ומשמעותיים, שיש להם מתנה לתת לעולם

רועי ברנהולץ

רועי, מאמן אישי, משתמש בסיפור החיים שלו כדי להעצים אחרים דרך הצגה והרצאה שכתבתי לו.

תמר קלר

תמר לקחה את סיפורה האישי והפכה אותו למונולוג איתו היא מופיעה ברחבי הארץ כדי לעורר מודעות ושיח על הנושא של דיכאון אחרי לידה.

רון מנדל ז"ל - 'לא דון קישוט'

רון ז"ל היה בן 70+ כשהגיע אלי עם חלום לעמוד על הבמה ולספר את סיפורו. הוא רצה לסכם את חייו ובתוך התהליך נחשפתי לסיפורים מרתקים שלו אותם הפכנו למונולוג המביא תמונת ישראליות אופיינית שמשלבת מלח הארץ, רעות, אובדן ו… קומבינות. משפחתו נדהמה מהסיפורים שסיפר, אשר מעולם קודם לא שמעה, וזו היתה מתנת פרידה נפלאה מרון.

אייל רוטברט - 'מבצע אייל'
אייל רוטברט - 'מבצע אייל'

בסיום המונולוג המצולם של אייל רוטברט "מבצע אייל" נכתב:

"סיפורו של אייל נועד לשמש מקור השראה וחיזוק אחרים אשר עדיין נאבקים לחזור לשגרת חייהם שנקטעה מסיבות שונות".

הנה מה שמקבלים בתכנית "המונולוג שלך":

1

פגישה פעם בשבוע של כשעה בה אני מראיין אותך, שואל, מקשיב ורושם את הנאמר.

2

אחרי כל פגישה אני מזקק את עיקרי הסיפור שלך, כותב את אותו ומפתח אותו לנרטיב דרמטי הכתוב כמונולוג ותפור לדמותך ורצונך.

3

תוך כשישה חודשים (או בהתאם לקצב הנוח לך) יש בידיך טקסט כתוב של מונולוג באורך 45 דקות שניתן להקליט או לצלם, להעניק כמורשת לדורות הבאים, או לפרסם ולשתף במדיום לפי בחירתך.

4

במידה וברצונך להמשיך ולהפוך את הסיפור שלך להרצאה עסקית או הצגת יחיד, אחלק את המונולוג לסצנות ולאחר מכן נתקדם לחזרות ובימוי עד להצגת ההרצאה או ההצגה בפני קהל.

מה עוד כדאי לדעת?

אם עלות הפקת והדפסת ספר היא עשרות אלפי שקלים והכתיבה מתבצעת על ידך, בתהליך "המונולוג שלך" התמחור נוח ומתבצע ביחס לכמות המפגשים הנדרשת, והכתיבה מתבצעת על ידי.

זה חוסך לך זמן רב וצורך באנשי מקצוע רבים. התהליך מאד אישי, נעים, מותאם לקצב ולרצונות שלך, והוא מתנת חיים לעצמך הודות לתובנות החדשות והמשמעות החדשה שאירועי חייך מקבלים תוך כדי הכתיבה.

אם הסתקרנת אבל עדיין לא ברור לך האם זה מתאים לך, או שיש לך שאלות נוספות על "המונולוג שלך", אשמח לתת לך עוד מידע ופרטים ולענות על כל שאלה או התלבטות.

לא כדאי לפספס את חוויית החיים הזו!

בואו נדבר על הסיפור שלכם!

עוד דרכים ליצור איתנו קשר:

להתכתב איתנו בווצאפ:

לדבר איתנו בטלפון : 050-7312848